یكی از ختم های مجرب برای گرفتن هر حاجتی ، مادی یا معنوی، فرستادن صلوات  و هدیه این صلوات به محضر نورانی معصومین علیهم السلام است چنان چه رسول اعظم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند : هر كه روزی بر من صلوات فرستد حق تعالی درِ عافیت را بر وی گشاید و حاجت معنوی و مادی ، دنیایی و اخروی او به حرمت صلوات بر محمد و آل محمد علیه و علیهم صلوات الله بر آورده می‌شود .( جامع الاخبار ، ص 67 و مستدرك الوسایل ج5 ،ص100 . )

و بهتر آن است كه این ختوم به عدد نام این بزرگواران انتخاب شود . در زیر راهنمای شمارنده اعداد نامهای چهارده معصوم علیهم السلام طبق حروف ابجد جهت ختم گرفتن ذكر می‌شود .(به عنوان مثال به یمن و بركت نام مبارك امیر المؤمنین علیه السلام و به عدد نام ایشان صد و ده صلوات فرستاده شود و...)

 

1- نام مبارك پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم =  92

2- نام مبارك امیرالمومنین علیه السلام =  110

3- نام مبارك حضرت فاطمه زهراء علیها السلام  = 135

4- نام مبارك امام حسن علیه السلام  = 118

5- نام مبارك امام حسین علیه السلام  = 128

6- نام مبارك امام سجاد علیه السلام  = 110

7- نام مبارك امام محمد باقر علیه السلام  =  92

8- نام مبارك امام صادق علیه السلام  = 353

9- نام مبارك امام كاظم علیه السلام  = 116

10- نام مبارك امام رضا علیه السلام  =  110

11- نام مبارك امام جواد علیه السلام  = 92

12 - نام مبارك امام هادی علیه السلام = 110

13 - نام مبارك امام حسن عسكری علیه السلام = 118

14- نام مبارك امام عصر علیه السلام =  59

 

یك روایت در فضیلت صلوات

 

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند : دیشب خواب عجیبی دیدم . دیدم مردی از امت من در حال گذشتن از پل صراط می‌لرزد و در هر قدمی می‌لغزید. اما دیدم صلواتی كه بر من فرستاده بود آمد و دست او را گرفت و به سلامت او را از پل صراط گذرانید .( آثار و بركات صلوات ، ص 143 .)

بسم الله الرحمن الرحیم

دعا برای اجابت خواسته‌ها و رسیدن به مقصود

از ثابت بن دینار( ابوحمزه ثمالی) نقل شده که می‌گوید: به حضرت زین العابدین علیه السلام عرض کردم: دعایی به من بیاموز! فرمود: ای ثابت! بگو:
اَللّهُمَّ اِنّی اَسْألُکَ بِاَنَّ لَکَ الْحَمْدَ لا اِلهَ اِلّا اَنْتَ الْمَنّانُ بَدِیعُ السَّماواتِ وَ الاَرْضِ ذُوالْجَلالِ وَ الاِکْرامِ اَنَّ تَفْعَلَ بِی کَذا وَ کَذا (به جای کذا و کذا حاجت خود را بخواه.)
سپس فرمود: رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: این دعایی است که هر کس خدا را با آن بخواند اجابت شود و چون با آن از خدا مسئلت نماید به او عطا خواهد شد.
 بهار جان‌ها/ آیت الله کریمی جهرمی

دعایی از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها جهت اصلاح امور

از جمله دعاهای آن حضرت این است:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ یا حَیُّ یا قَیُّومُ بِرَحْمَتِکَ اَسْتَغِیثُ فَاَغِثْنِی وَ لا تَکِلْنِی اِلی نَفْسِی طَرْفَةَ عَیْنِ وَاَصْلِحْ لِی شَأنِی کُلَّه

دعای امام حسین سلام الله علیه برای حوائج

دعایی که امام حسین علیه السلام روز عاشورا به فرزند خود آموختند:
از حضرت زین العابدین علیه السلام روایت شده که می‌فرمایند: پدرم در آن روز که به شهادت رسید (روز عاشورا) مرا به سینة خویش چسبانید: در حالی که از زخم‌هایشان خون، فوران می‌کرد و فرمود: ای فرزند! از من دعایی را که فاطمه علیها السلام آن را به من آموخت فراگیر و او از رسول الله صلی الله علیه و آله و آن حضرت نیز از جبرییل تعلیم یافته بود تا در حوائج، مهمّات، اندوه و حوادث تلخی که بر او وارد می‌شود و پیش‌آمدهای عظیمی که رخ می‌دهد بخواند.
فرمود: بخوان:

بِحَقِّ یس وَ الْقُرآنِ الْکَرِیمِ وَ بِحَقِّ طه وَ الْقُرآنِ الْعَظِیمِ یا مَنْ یَقْدِرُ عَلَی حَوائِجِ السّائِلِینَ یا مَنْ یَعْلَمُ ما فِی الضَّمِیرَ یا مُنَفِّسَ عَنِ الُمَکُرُوبِینَ یا مُفَرِّجَ عَنِ الْمَغْمُوْمِینَ یا راحِمَ الشَّیْخِ الْکَبیرِ یا رازِقَ الطِّفْلِ الصَّغِیرِ، یا مَنْ لا یَحْتاجُ اِلَی التَّفْسِیرِ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی کَذا وَ کَذا.
بهار جان‌ها/ آیت الله کریمی جهرمی

یک توصیه‌ی ویژه از حضرت امام جواد علیه‌السلام

 شیخ صدوق نقل کرده که اسماعیل بن سهل گفته است، من در نامه‌ای به حضرت ابوجعفر دوم (امام جواد) علیه السلام نوشتم: «ذکری را به من بیاموزکه چون بگویم، در دنیا و آخرت با شما باشم!»
حضرت در جواب من به خط خود، که آن را می‌شناختم نوشتند:

اَکْثِرْ مِنْ تِلاوَةِ اِنّا اَنْزَلْناهُ وَ رَطِّبْ شَفَتَیْکَ بِالاِسْتِغْفارِ
هر چه بیشتر سوره انا انزلناه را بخوان و لب‌های خود را به استغفار مرطوب گردان

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 شهریور 1390    | توسط: ناصر طاهری    |    | نظرات()