ختومات واذكار تجربه شده جهت رفع مشكلات

ختم اول : ختم یا الله


از سید بحرالعلوم قدس سره نقل شده كه فرمود: بعد از ((تهذیب اخلاق )) بختوم مشغول شدم و چهل شبانه روز به ختم ((یا الله )) مشغول شدم (66 بار هر نوبت ) و شروط ختم را از ((تقوى )) مراعات مى كردم . شب چهل ، شب عرفه بود در حرم مطهر حضرت امام حسین علیه السلام ، نزدیك قبور شهدا شخصى آمد و سیبى به دست من داد و من آن سیب را بوئیدم ، بوى مشك و عنبر مى داد. نزدیك بود بیهوش شوم ، بعدها دانستم آن چه دانسته ام از بركت آن سیب است . پس باید ختم گیرنده ((تقوا)) را رعایت كند.


ختم دوم : ختم سوره حمد


هر كه بین نماز صبح و نافله اش سوره حمد را 41 مرتبه چهل روز بدون فاصله بخواند، خداوند حاجت او را برآورده مى كند هرچه كه باشد (البته حاجت شرعى ) حتى اگر بنیت اولاد باشد خدا اولاد روزى او مى كند.


ختم سوم


روز چهارشنبه بعد از دوركعت نماز حاجت به نیت بى نیازى و غنى و عزت ، چهل مرتبه سوره مباركه كوثر را بخواند، مال بسیار روزى او شود، انشاء الله .ختم چهارم


براى وسعت روزى در سه شب هر شب چهل مرتبه سوره مبارك قدر را قرائت كنید.ختم پنجم


ازامام صادق علیه السلام نقل شده است كه : هركس سوره حشر را جهت برآورده شدن حوائج و مهمات بزرگ و عظیم چهل روز، روزى یك بار بخواند، حاجت او برآورده مى شود و اگر یك روز فوت شود، باید از سر گیرد ؛ و نوشته اند كه هر كس تا چهل روز مداومت كند مستجاب الدعوة گردد.


ختم ششم


از براى قضاء حوائج این دعا را هفتاد مرتبه با اعتقاد صادق بخوانید شیخ بهائى قدس سره مى فرماید كه اگر حاجت او روا نشد در قیامت با من مخاصمه كند و فرموده اگر كه به نیت شفاى بیمار هفتاد بار بخواند در حال سجده از جمله مجربات است مگر آن كه اجل مریض حتمى باشد. دعا این است


لا اله الا الله بعزتك و قدرتك لا اله الا الله بحق حقك و حرمتك لا اله الا الله فرج برحمتك


ختم هفتم


ختم ایام هفته جهت حوائج


امام سوم حضرت حسین علیه السلام فرمود: از پیغمبر اكرم صلى الله علیه و آله روایت شده جهت حوائج تا هفت روز هر روز این اذكار را هزار بار بخواند حاجت روا گردد: شنبه ((یا حى یا قیوم )) یكشنبه : ((ایاك نعبد و ایاك نستعین )) دوشنبه : سبحان الله و الحمد لله سه شنبه : یا الله یا رحمن چهارشنبه : حسبى الله و نعم الوكیل )) پنجشنبه : ((یا غفور یا رحیم )) جمعه : ((یا ذوالجلال و الاكرام )).ختم هشتم


دانشمند محترم آقاى شیخ محمد رازى مى نویسد: به نقل از حجة الاسلام و المسلمین آقاى حاج سید نورالدین آیة الله زاده میلانى ، از ایشان شنیدم كه آقاى یاسرى فرمود در ورقه اى ختمى را با آداب آن دیدم كه از قول شیخ بهایى قدس سره نوشته است : هر كس این عمل را در طول ده روز انجام دهد به این ترتیب كه روز جمعه شروع و تا ده روز پایان آن روز یك شنبه مى شود، اگر مطلب و حاجتش برآورده نشود مرا لعنت كند، روزى صد بار بگوید:


بسم الله الرحمن الرحیم یا مفتح الابواب یا مقلب القلوب و الابصار و یا دلیل المتحیرین و یا غیاث المستغیثین توكلت علیك یا رب فاقض ‍حاجتى واكف مهمى و لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم و صلى الله على محمد و اله اجمعین . (مجربست )


ختم نهم


از خواجه نصیر طوسى و از علامه حلى قدس سره نقل شده است به جهت مطالب مهمه و دفع اعداء صد مرتبه گفتن یا قاهر العدو یا والى الولى یا مظهر العجائب یا مرتضى على علیه السلام مجرب گفته اند. ایضا صد و یازده مرتبه گفتن ((یا قاهر العدو)) فورا تاثیر مى بخشد و گویا از میرداماد قدس سره نقل شده است .


ختم دهم


هر كه به ورطه اى افتد كه تدبیرى از خلاص آن نباشد آن دعا را مكرر بخواند و اگر در یك مجلس رو به قبله و با وضو صد و بیست و نه مرتبه بخواند اصوب است و به تجربه رسیده است


بسم الله الرحمن الرحیم و لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم یا لطیف ادركنى بلطفك الخفى


ختم یازدهم


از براى حاجت ، خواندن لا اله الا انت سبحانك انى كنت من الظالمین است در حال سجده چهل مرتبه

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 شهریور 1390    | توسط: ناصر طاهری    |    | نظرات()